Lenovo Yoga 7 2-in-1 14IML9
Rs 299,900.00
In Stock
SKU
197531820990
| Extra Value | With Pen & Sleeve !! |
|---|---|
| Product Type | Laptop |
| Availability | In Stock |
| Series | Lenovo. Yoga |
| Model | Lenovo Yoga 7 2-in-1 14IML9 |
| OS Version | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Generation | Series 1 |
| Speed | 1.4 / 4.8 Ghz, 155H, 24MB Cache, 16 Cores, 22 Threads |
| Screen Size | 14" |
| Max Res | 1920 x 1200 :Full HD+ |
| Detail | 14" WUXGA (1920x1200) OLED 400nits Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 60Hz, Dolby Vision®, TÜV Low Blue Light, DisplayHDR™ True Black 500, Glass, Touch |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16GB soldered memory, not upgradable |
| Drive | 1 TB |
| Type | SSD |
| Detail | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® Arc™ Graphics |
| Features | Wifi, TouchScreen, WebCam, Bluetooth, Fingerprint Reader, Backlit Keyboard |
| External Ports | USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C, Thunderbolt, Card Slot |
| Dimensions | 317.72 x 222.13 x 16.64 mm |
| Weight | 3.28 lbs |
| Manufacturer Link | Additional Information |
| Warranty | International / Manufacturer |
| Color | Gray |
| Color Detail | Storm grey |
Write Your Own Review