HP ProBook 4 G1iR 14 : 1y
Rs 278,500.00
Same Day Delivery
SKU
C69D3AT#UUF
| Extra Value | With Carrying Case !! |
|---|---|
| Product Type | Laptop |
| Availability | Same Day Delivery |
| Series | Hp. ProBook |
| Model | HP ProBook 4 G1iR 14 : 1y |
| OS Version | DOS |
| Processor | Intel Core 5 |
| Generation | Series 1 |
| Speed | 1.4 / 5.0 Ghz, 120U, 12MB Cache, 10 Cores, 12 Threads |
| Screen Size | 14" |
| Max Res | 1920 x 1200 :Full HD+ |
| Detail | 14" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, Anti-glare, 300 nits, low power, 62.5% sRGB |
| RAM | 8 GB |
| Detail | 8 GB DDR5-5600 MT/s (1 x 8 GB) |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Detail | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® Graphics |
| Audio | Audio by Poly Studio, dual stereo speakers, dual array microphones |
| Features | Wifi, WebCam, Bluetooth, Fingerprint Reader, Backlit Keyboard |
| External Ports | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C |
| Dimensions | 31.86 x 22.43 x 1.09 cm (front); 31.86 x 22.43 x 1.7 cm (rear) |
| Weight | 3.08 lbs |
| Warranty | 1 Year Local |
| Color | Silver |
| Color Detail | Pike silver aluminum |
Write Your Own Review