HP ProBook 4 G1i AI PC 16 : 1y
Rs 340,500.00
Same Day Delivery
SKU
BQ5D7PT
| Product Type | Laptop |
|---|---|
| Availability | Same Day Delivery |
| Series | Hp. ProBook |
| Model | HP ProBook 4 G1i AI PC 16 : 1y |
| OS Version | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 5 |
| Generation | Series 2 |
| Speed | 4.9 Ghz |
| Detail | Intel® Core™ Ultra 5 225H (up to 4.9 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 14 cores, 14 threads) |
| Screen Size | 16" |
| Max Res | 1920 x 1200 :Full HD+ |
| Detail | 40.6 cm (16") diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16 GB DDR5-5600 MT/s (1 x 16 GB) |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Detail | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® Arc™ 130T GPU |
| Audio | Audio by Poly Studio, dual stereo speakers, dual array microphones |
| Features | Wifi, WebCam, Bluetooth, Fingerprint Reader, Backlit Keyboard |
| External Ports | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, RJ45 (LAN), Headphone/Mic combo, USB-C |
| Dimensions | 35.94 x 25.1 x 1.7 cm (rear); 35.94 x 25.1 x 1.09 cm (front) |
| Weight | 3.8 lbs |
| Manufacturer Link | Additional Information |
| Warranty | 1 Year Local |
| Color | Silver |
| Color Detail | Pike silver aluminum |
Write Your Own Review