HP ProBook 4 G1a AI PC 16 : 1y
Rs 324,900.00
Same Day Delivery
SKU
C0CD1PT#UUF
| Product Type | Laptop |
|---|---|
| Availability | Same Day Delivery |
| Series | Hp. ProBook |
| Model | HP ProBook 4 G1a AI PC 16 : 1y |
| OS Version | Windows 11 Home |
| Detail | Microsoft Windows 11 Home SL |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Generation | Series 200 |
| Speed | 4.9 Ghz |
| Detail | AMD Ryzen™ 5 230 (up to 4.9 GHz Max Boost Clock, 16 MB L3 Cache, 6 Cores, 12 Threads) |
| Screen Size | 14" |
| Max Res | 1920 x 1200 :Full HD+ |
| Detail | 14" Diagonal, WUXGA (1920 x 1200), TOUCH SCREEN, IPS, Anti-Glare, 300 nits, low power, 62.5% sRGB |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16 GB DDR5-5600 MT/s (1 x 16 GB) |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Detail | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | AMD / ATI Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | AMD Radeon™ 760M Graphics |
| Audio | Audio by Poly Studio, Dual Stereo Speakers, Dual Array Microphones |
| Features | Wifi, TouchScreen, WebCam, Bluetooth, Fingerprint Reader, Backlit Keyboard, Spill Resistant Keyboard |
| External Ports | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, RJ45 (LAN), Headphone/Mic combo, USB-C |
| Other Detail |
|
| Dimensions | 31.86 x 22.43 x 1.7 cm (12.54 x 8.83 x 0.67 in) (rear) |
| Weight | 3.09 lbs |
| Warranty | 1 Year Local |
| Color | Silver |
| Color Detail | Pike Silver Aluminum |
Write Your Own Review