HP OmniBook X Flip 2-in-1 Next Gen AI 16t - AS000
Rs 299,500.00
In Stock
SKU
AK4A8AV
| Extra Value | With HP Stylus !! |
|---|---|
| Product Type | Laptop |
| Availability | In Stock |
| Series | HP. OmniBook |
| Model | HP OmniBook X Flip 2-in-1 Next Gen AI 16t - AS000 |
| OS Version | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Generation | Series 2 |
| Speed | 2.2 / 4.8 Ghz, 256V, 12MB Cache, 8 Cores, 8 Threads |
| Screen Size | 16.1" |
| Max Res | 1920 x 1200 :Full HD+ |
| Detail | 40.6 cm (16.0 in) diagonal, 2K (1920 x 1200), multitouch-enabled, IPS, edge-to-edge glass, micro-edge, 400 nits, 62.5% sRGB |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard) |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Detail | 512 GB PCIe® Gen 4.0 x4 NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® Arc™ 140V GPU (8GB) Graphics |
| Audio | DTS:X® Ultra; Dual speakers; HP Audio Boost; Poly Studio |
| Features | Wifi, TouchScreen, WebCam, Bluetooth, Backlit Keyboard |
| External Ports | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C, Thunderbolt |
| Dimensions | 14.02 x 9.67 x 0.61 in |
| Weight | 4.15 lbs |
| Manufacturer Link | Additional Information |
| Warranty | International / Manufacturer |
| Color | Gray |
| Color Detail | Eclipse Gray |
Write Your Own Review