HP OmniBook X Flip 2-in-1 Next Gen AI 14 - FM0145tu : 1y
Rs 315,500.00
Same Day Delivery
SKU
D7MS8PA#UUF
| Product Type | Laptop |
|---|---|
| Availability | Same Day Delivery |
| Series | HP. OmniBook |
| Model | HP OmniBook X Flip 2-in-1 Next Gen AI 14 - FM0145tu : 1y |
| OS Version | Windows 11 Home |
| Detail | Microsoft Windows 11 Home SL |
| Processor | Intel Core Ultra 5 |
| Generation | Series 2 |
| Speed | 4.5 Ghz |
| Detail | Intel® Core™ Ultra 5 226V (up to 4.5GHz with Performance-core Max Turbo Frequency, 8MB Intel® Smart Cache, 8 Cores, 8 Threads) |
| Screen Size | 14" |
| Max Res | 1920 x 1200 :Full HD+ |
| Detail | 14" Diagonal, 2K (1920 x 1200), Multitouch Enabled, IPS, Edge to Edge Glass, Micro Edge Corning Gorilla Glass 3, 400 nits, 62.5% sRGB |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16GB LP DDR5X 8533 on-board |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Detail | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® ARC™ 130V GPU (8GB) |
| Audio | DTS:X® Ultra; Dual Speakers; HP Audio Boost: Poly Studio |
| Features | Wifi, TouchScreen, WebCam, Bluetooth, Backlit Keyboard |
| External Ports | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C, Thunderbolt |
| Dimensions | 12.32 x 8.60 x 0.58 in |
| Weight | 3.05 lbs |
| Warranty | 1 Year Local |
| Color | Silver |
| Color Detail | Meteor Silver Color |
Write Your Own Review