HP OmniBook Ultra Flip 2-in-1 14 - FH0068TU : 1y
Rs 519,900.00
Same Day Delivery
SKU
FH0068TU
| Extra Value | With Carrying Case !! |
|---|---|
| Product Type | Laptop |
| Availability | Same Day Delivery |
| Series | HP. OmniBook |
| Model | HP OmniBook Ultra Flip 2-in-1 14 - FH0068TU : 1y |
| OS Version | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Generation | Series 2 |
| Speed | 2.2 / 4.8 Ghz, 258V, 12MB Cache, 8 Cores, 8 Threads |
| Screen Size | 14" |
| Max Res | 2880 x 1800 :Retina |
| Detail | 14" Diagonal, 2.8K (2880x1800), OLED Low Blue Light VRR 120Hz, Multitouch Enabled, 48-120Hz 0.2ms Response Time, UWVA, Edge to Edge Glass, Micro Edge Corning Gorilla Glass 5, Low Blue lights |
| RAM | 32 GB |
| Detail | 32GB 8533 LPDDR5X on-board |
| Drive | 1 TB |
| Type | SSD |
| Detail | 1TB PCIe NVMe SSD Drive |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® ARC™ 140V GPU (8GB) |
| Features | Wifi, TouchScreen, WebCam, Bluetooth, Backlit Keyboard |
| External Ports | Headphone/Mic combo, USB-C, Thunderbolt |
| Dimensions | 12.35 x 8.51 x 0.59 in |
| Weight | 2.97 lbs |
| Manufacturer Link | Additional Information |
| Warranty | 1 Year Local |
| Color | Gray |
| Color Detail | Eclipse gray |
Write Your Own Review