HP Notebook AI 15 - FD2098tu : 1y
Rs 325,500.00
Same Day Delivery
SKU
D2KK9PA
| Product Type | Laptop |
|---|---|
| Availability | Same Day Delivery |
| Series | HP. Notebook |
| Model | HP Notebook AI 15 - FD2098tu : 1y |
| OS Version | DOS |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Generation | Series 2 |
| Speed | 2.4 / 5.2 Ghz, 255U, 12MB Cache, 12 Cores, 14 Threads |
| Screen Size | 15.6" |
| Max Res | 1920 x 1080 :Full HD |
| Detail | 39.6 cm (15.6") diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 62.5% sRGB |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16 GB DDR5-5600 MT/s (2 x 8 GB) |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Detail | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® Graphics |
| Audio | Dual speakers |
| Features | Wifi, WebCam, Bluetooth, Backlit Keyboard |
| External Ports | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C |
| Dimensions | 35.98 x 23.6 x 1.86 cm |
| Weight | 3.6 lbs |
| Manufacturer Link | Additional Information |
| Warranty | 1 Year Local |
| Color | Silver |
| Color Detail | Natural silver |
Write Your Own Review