| Product Type | Laptop |
|---|---|
| Availability | In Stock |
| Series | HP. Notebook |
| Model | HP Notebook 15 - FD1311TU |
| OS Version | DOS |
| Processor | Intel Core Ultra 5 |
| Generation | Series 1 |
| Speed | 1.2 / 4.5 Ghz, 125H, 18MB Cache, 14 Cores, 18 Threads |
| Screen Size | 15.6" |
| Max Res | 1920 x 1080 :Full HD |
| Detail | 15.6″ diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| RAM | 8 GB |
| Detail | 8 GB DDR5 RAM |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® Arc™ Graphics |
| Features | Wifi, WebCam, Bluetooth, Backlit Keyboard |
| External Ports | USB 3.0, USB 3.x, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C |
| Weight | 3.5 lbs |
| Warranty | International / Manufacturer |
| Color | Silver |
| Color Detail | Natural Silver |
Write Your Own Review