| Product Type | Laptop |
|---|---|
| Availability | In Stock |
| Series | HP. Notebook |
| Model | HP Notebook 15 - FD1003nq |
| OS Version | DOS |
| Processor | Intel Core Ultra 5 |
| Generation | Series 1 |
| Speed | 1.2 / 4.5 Ghz, 125H, 18MB Cache, 14 Cores, 18 Threads |
| Screen Size | 15.6" |
| Max Res | 1920 x 1080 :Full HD |
| Detail | 15.6 FHD IPS LED Display (300nits) |
| RAM | 24 GB |
| Detail | 24 GB DDR5-5600 MT/s (1 x 24 GB) Transfer rates up to 5600 MT/s. 1 x 24 GB |
| Drive | 1 TB |
| Type | SSD |
| Detail | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® Arc™ Graphics |
| Audio | Dual speakers |
| Features | Wifi, WebCam, Bluetooth |
| External Ports | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C |
| Dimensions | 35.9 x 23.6 x 1.86 cm |
| Weight | 3.5 lbs |
| Manufacturer Link | Additional Information |
| Warranty | International / Manufacturer |
| Color | Silver |
| Color Detail | Natural silver |
Write Your Own Review