HP Notebook 15 - FD0215DX
was
Rs 189,500.00
Special Price
Rs 184,500.00
Not Available
SKU
C0CN6UA
| Extra Value | Minor Dent !! |
|---|---|
| Product Type | Laptop |
| Availability | Not Available |
| Series | HP. Notebook |
| Model | HP Notebook 15 - FD0215DX |
| OS Version | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core 5 |
| Generation | Series 1 |
| Speed | 1.4 / 5.0 Ghz, 120U, 12MB Cache, 10 Cores, 12 Threads |
| Screen Size | 15.6" |
| Max Res | 1920 x 1080 :Full HD |
| Detail | 15.6" FHD IPS LED Display (300nits) |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16GB SODIMM DDR5 SDRAM |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Detail | 512GB NVMe M.2 SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel Iris Xe Graphics |
| Features | Wifi, TouchScreen, WebCam, Bluetooth |
| External Ports | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C |
| Dimensions | 14.17 x 9.29 x 0.73 in |
| Weight | 3.52 lbs |
| Warranty | International / Manufacturer |
| Color | Silver |
Write Your Own Review