HP Notebook 15 - FC0844au : 1y
Rs 254,500.00
Same Day Delivery
SKU
D8VD8PA
| Product Type | Laptop |
|---|---|
| Availability | Same Day Delivery |
| Series | HP. Notebook |
| Model | HP Notebook 15 - FC0844au : 1y |
| OS Version | DOS |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Generation | Series 7000 |
| Speed | 4.5 Ghz |
| Detail | AMD Ryzen™ 7 7730U (up to 4.5 GHz max boost clock, 16 MB L3 cache, 8 cores, 16 threads) |
| Screen Size | 15.6" |
| Max Res | 1920 x 1080 :Full HD |
| Detail | 39.6 cm (15.6") diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, micro-edge, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16 GB DDR4-3200 MT/s (1 x 16 GB) |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Detail | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | AMD / ATI Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | AMD Radeon™ Graphics |
| Audio | Dual speakers |
| Features | Wifi, WebCam, Bluetooth, Fingerprint Reader, Backlit Keyboard |
| External Ports | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C |
| Dimensions | 35.98 x 23.6 x 1.86 cm |
| Weight | 3.5 lbs |
| Manufacturer Link | Additional Information |
| Warranty | 1 Year Local |
| Color | Silver |
Write Your Own Review