HP EliteBook X Flip G1i 14 Next Gen AI PC : 3y
Rs 589,500.00
Same Day Delivery
SKU
C4FX4PT
| Extra Value | With Carrying Case !! |
|---|---|
| Product Type | Laptop |
| Availability | Same Day Delivery |
| Series | Hp. EliteBook |
| Model | HP EliteBook X Flip G1i 14 Next Gen AI PC |
| OS Version | Windows 11 Home |
| Detail | Microsoft Windows® 11 Home 64-bit PPP |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Generation | Series 2 |
| Speed | 2.2 / 4.8 Ghz, 258V, 12MB Cache, 8 Cores, 8 Threads |
| Screen Size | 14" |
| Max Res | 1920 x 1200 :Full HD+ |
| Detail | 14" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), touch, IPS, anti-glare, 800 nits,100% sRGB, HP Sure View 5 integrated privacy screen |
| RAM | 32 GB |
| Detail | 32 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard) |
| Drive | 1 TB |
| Type | SSD |
| Detail | 1 TB PCIe® NVMe™ SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® Arc™ Graphics |
| Audio | Audio by Poly Studio, quad stereo speakers with discrete amplifiers, integrated dual array microphones |
| Features | Wifi, TouchScreen, WebCam, Bluetooth, Fingerprint Reader, Backlit Keyboard, Spill Resistant Keyboard |
| External Ports | USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C, Thunderbolt |
| Other Detail |
|
| Dimensions | 31.39 x 21.99 x 1.05 cm (front); 31.39 x 21.99 x 1.47 cm (rear) |
| Weight | 3 lbs |
| Manufacturer Link | Additional Information |
| Warranty | 3 Year Local |
| Color | Blue |
| Color Detail | Atmospheric Blue |
Write Your Own Review