HP EliteBook 8 G1i Next Gen AI PC 14 : 1y
Rs 434,900.00
Same Day Delivery
SKU
D83KPPT#UUF
| Product Type | Laptop |
|---|---|
| Availability | Same Day Delivery |
| Series | Hp. EliteBook |
| Model | HP EliteBook 8 G1i Next Gen AI PC 14 : 1y |
| OS Version | DOS |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Generation | Series 2 |
| Speed | 2.2 / 4.8 Ghz, 256V, 12MB Cache, 8 Cores, 8 Threads |
| Screen Size | 14" |
| Max Res | 1920 x 1200 :Full HD+ |
| Detail | 14" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, Anti-Glare, 400 nits, 100% sRGB |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard) |
| Drive | 512 GB |
| Type | SSD |
| Detail | 512GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Memory | System Shared |
| Detail | Intel® Arc™ Graphics |
| Audio | Audio by Poly Studio, Dual Stereo Speakers with Discrete Amplifiers, Integrated Dual Array Microphones |
| Features | Wifi, WebCam, Bluetooth, Fingerprint Reader, Backlit Keyboard, Spill Resistant Keyboard |
| External Ports | USB 3.0, HDMI, RJ45 (LAN), Headphone/Mic combo, USB-C, Thunderbolt |
| Other Detail |
|
| Dimensions | 31.56 x 22.2 x 1.17 cm (front); 31.56 x 22.2 x 1.55 cm (rear) |
| Weight | 3.2 lbs |
| Warranty | 1 Year Local |
| Color | Silver |
| Color Detail | Glacier Silver |
Write Your Own Review