Asus Zenbook A14 UX3407QA-QD180W Copilot+ PC
Rs 361,900.00
Delivery in 5 - 10 Days
SKU
UX3407QA-QD180W
| Product Type | Laptop |
|---|---|
| Availability | Delivery in 5 - 10 Days |
| Series | Asus. ZenBook |
| Model | Asus Zenbook A14 UX3407QA-QD180W Copilot+ PC |
| OS Version | Windows 11 Home |
| Processor | Snapdragon X |
| Generation | Latest |
| Speed | 2.9 Ghz |
| Detail | Snapdragon® X X1 26 100 Processor (30MB Cache, up to 2.97GHz, 8 cores, 8 Threads); Qualcomm® Hexagon™ NPU up to 45TOPS |
| Screen Size | 14" |
| Max Res | 1920 x 1200 :Full HD+ |
| Detail | 14.0-inch, WUXGA (1920 x 1200) 16:10 aspect ratio, IPS-level Panel, LED Backlit, Refresh Rate:60Hz, 400nits, 100% sRGB color gamut, Anti-glare(AG) display, TÜV Rheinland-certified, Non-touch screen, (Screen-to-body ratio)90% |
| RAM | 16 GB |
| Detail | 16GB LPDDR5X on board |
| Drive | 1 TB |
| Type | SSD |
| Detail | 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| Optical | No Optical Drive |
| Graphics Card | Qualcomm Adreno GPU |
| Memory | System Shared |
| Audio | Built-in array microphone, Built-in speaker, Smart Amp Technology |
| Features | Wifi, WebCam, Bluetooth, Backlit Keyboard |
| External Ports | USB 3.0, HDMI, Headphone/Mic combo, USB-C |
| Manufacturer Link | Additional Information |
| Warranty | International / Manufacturer |
| Color Detail | Zabriskie Beige |
Write Your Own Review